Ana Lasič Simeunović
Ana Lasič Simeunović je februarja 2020 uspešno zaključila svoj podiplomski študij na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, smer trženje. Med svojim študijem je aktivno nadgrajevala svoje znanje z udeležbo na različnih strokovnih programih in izobraževanjih, med katerimi so bila izobraževanja Uresničimo ideje v okviru projekta Erasmus+, Podjetniške veščine za ženske v digitalnem svetu, Poletna šola kulturnega menedžmenta na Univerzi v Ljubljani, delavnica Organizacija top dogodkov z Niko Močnik ter izobraževanje za upravljanje družbenih omrežij na Akademiji UDO.
Poleg svojih marketinških in organizacijskih veščin v poslovnem svetu, je izkušje pridobivala tudi na področju fotografije. Njena pot fotografinje se je začela že leta 2015, ko je v sklopu natečaja »Pij drugače« bila izbrana za sodelovanje pod mentorstvom priznane ameriške konceptualne in ulične fotografinje Cheryl Dunn. Ob koncu natečaja je z zmagovalno serijo fotografij, ki so bile razstavljenje v Galeriji Fotografija, predstavila svoj pogled na pretirano in neodgovorno uživanje alkohola pri mladih.
Leta 2016 je v okviru natečaja »Fotozgodbe naše soseske« bila nagrajena njena fotografija, s katero je prispevala k tematski zbirki fotografij današnjega stanja sosesk v Sloveniji in drugod. Natečaj je organiziral Urbanistični inštitut Republike Slovenije (UIRS) v okviru mednarodnega projekta Humana mesta: izzivanje merila mesta (Ustvarjalna Evropa 2014–2020) in v sodelovanju z Muzejem za arhitekturo in oblikovanje (MAO) ter lokalno iniciativo Skupaj na ploščad!. Kasneje je v sklopu tečaja fotografiranja Tine Ramujkić še predstavila svoje fotografije v knjižnici Prežihov Voranc v sodelovanju z Mestno občino Ljubljana. Naslov razstave se je glasil: »Zelena si Ljubljana, skozi oko fotografa«.
Trenutno kot sodelavka na projektih in koordinatorka promocije ter komunikacije na Ljubljanskem univerzitetnem inkubatorju združuje svojo kreativnost in strokovnost v marketingu, hkrati pa aktivno pomaga tudi startupom in podjetjem v začetni fazi pri uveljavljanju njihovih blagovnih znamk ter pri vzpostavljanju učinkovite komunikacije s ciljnimi skupinami.
Fotografija, marketing in vizualna komunikacija predstavljajo njen izbrani teritorij ustvarjalnosti. Poleg stalne zaposlitve se rada vključuje tudi v raznovrstne kreativne projekte. Med drugimi sodeluje tudi z ekipo Juventina clinic, ki jo vodi prof. dr. Uroš Ahčan, pri čemer je odgovorna za razvoj strategije prepoznavnosti blagovne znamke na družbenih omrežjih.
Njen odnos do majhnih podrobnosti, ki ga je razvijala skozi svojo pot, se prepleta s sposobnostjo vizualnega izražanja. Prepričanja v moč drobnih elementov se odražajo v njenem kreativnem delu, saj verjame, da v fotografiji ravno ti majhni detajli zrcalijo globoke občutke in močne zgodbe.